Satmaq öhdəliyi ilə kirayə mənzillərin siyahısı genişləndirilib Satmaq öhdəliyi ilə kirayə mənzillərin siyahısı genişləndirilib
Satmaq öhdəliyi ilə kirayə mənzillərin siyahısı genişləndirilib
İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu (Fond) satmaq öhdəliyi ilə kirayə mexanizmi üzrə mənzillərin rəsmiləşdirilməsi və təhvil prosesini davam etdirir. Ötən müddət ərzində Fondun razılıq barədə qərarını əldə edən 397 vətəndaş artıq mənzil seçimini edib və onlardan 381-i ilə satmaq öhdəliyi ilə kirayə müqaviləsinin rəsmiləşdirilməsi başa çatıb.
Qeyd edək ki, hazırda Fondun balansında Bakı, Sumqayıt və Xırdalan şəhərləri üzrə 8 fərqli ünvanda vətəndaşların mənzil ehtiyaclarına uyğun 1, 2, 3 və 4 otaqlı kirayə mənzillər mövcuddur. Vətəndaşların tələbi nəzərə alınaraq Fond tərəfindən Sumqayıt şəhərində satmaq öhdəliyi ilə kirayə təklif edilən yaşayış sahələrinin siyahısı bir qədər də genişləndirilib. Belə ki, Sumqayıt şəhəri, Sülh küçəsində yerləşən “Bağça Şəhər” yaşayış kompleksi üzrə siyahıya əlavə 80 mənzil daxil edilib. Vətəndaşlar həmin yaşayış kompleksi üzrə təklif olunan mənzillərlə bu keçid vasitəsilə tanış ola bilərlər.
Bir daha bildiririk ki, Fond tərəfindən satmaq öhdəliyi ilə kirayə təklif edilən mənzillər vətəndaşların istirahəti üçün geniş həyətyanı sahəyə malik, əsas infrastruktur obyektlərə yaxın komplekslərdən ibarətdir. Komplekslərdə yerləşən bütün mənzillər yeni və müasir tikinti materiallarından istifadə olunmaqla yüksək səviyyədə təmir olunaraq kombi isitmə sistemi (kombi cihazı daxil olmaqla), su, qaz, elektrik sayğacları ilə təchiz olunub, mülkiyyət hüquqları isə dövlət qeydiyyatına alınıb.
Eyni zamanda, vətəndaşlar Fond tərəfindən satmaq öhdəliyi ilə kirayəyə verilməsi nəzərdə tutulan yaşayış sahələrinin yerləşdiyi ərazi, sayı, sahəsi və digər məlumatlarla bu keçid vasitəsilə tanış ola bilərlər.

THE LİST OF APARTMENTS HAS BEEN EXPANDED THROUGH RENT-TO-OWN MECHANİSM THE LİST OF APARTMENTS HAS BEEN EXPANDED THROUGH RENT-TO-OWN MECHANİSM
THE LİST OF APARTMENTS HAS BEEN EXPANDED THROUGH RENT-TO-OWN MECHANİSM
The Mortgage and Credit Guarantee Fund (MCGF) continues the process of registration and delivery of apartments under the rent-to-own mechanism. Over the past period, 397 citizens, who received the positive decision of the Fund, have already made thier apartment choices, and the rent-to-own contract has been signed with 381 of them.
It should be noted that at present, the Fund has 1, 2, 3 and 4-room apartments for rent in 8 different addresses in Baku, Sumgayit and Khirdalan. Taking into account the demand of citizens, the list of residential areas offered for rent by the Fund in Sumgayit has been expanded. Thus, an additional 80 apartments have been included in the list of the "Bagcha Shahar" residential complex located in Sulh Street in Sumgayit. Citizens could see the list of apartments offered in this residential complex through this link.
We reiterate that the apartments offered for rent by the Fund consist of complexes with a large yard for recreation of citizens, close to the main infrastructure facilities. All apartments in the complexes have been renovated to a high standard using new and modern construction materials, equipped with a combined heating system (including a combined device), water, gas and electricity meters, and property rights have been registered.
It should be noted that detailed information on the requirements for tenants, receipt of applications, their consideration, selection and registration of residential areas can be found on the website, by calling the "1549" Call Center or by contacting the Baku ASAN Kommunal Service No.2 or Sumgayit ASAN Service Center, as well as the information on the use of EMCGS can be obtained reading the instructions posted in EMCGS.