İKZF tərəfindən 200-dən çox mənzil satmaq öhdəliyi ilə kirayəyə verilib İKZF tərəfindən 200-dən çox mənzil satmaq öhdəliyi ilə kirayəyə verilib
İKZF tərəfindən 200-dən çox mənzil satmaq öhdəliyi ilə kirayəyə verilib
İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu (Fond) satmaq öhdəliyi ilə kirayə mexanizmi üzrə mənzillərin rəsmiləşdirilməsi və təhvil prosesini davam etdirir. Ötən dövr ərzində Fondun razılıq barədə qərarını əldə edən 299 vətəndaş mənzil seçimini edib və onlardan 213-ü ilə satmaq öhdəliyi ilə kirayə müqaviləsinin rəsmiləşdirilməsi başa çatıb.
Təhvil verilən mənzillər istisna olmaqla, hazırda kirayə mexanizmi üzrə mənzil fondunda 437 mənzil var.
Bir daha bildiririk ki, Fond tərəfindən satmaq öhdəliyi ilə kirayə təklif edilən mənzillər vətəndaşların istirahəti üçün geniş həyətyanı sahəyə malik, əsas infrastruktur obyektlərə yaxın komplekslərdən ibarətdir. Komplekslərdə yerləşən bütün mənzillər yeni və müasir tikinti materiallarından istifadə olunmaqla yüksək səviyyədə təmir olunaraq kombi isitmə sistemi (kombi cihazı daxil olmaqla), su, qaz, elektrik sayğacları ilə təchiz olunub, mülkiyyət hüquqları isə dövlət qeydiyyatına alınıb.
Eyni zamanda, vətəndaşlar  Fond tərəfindən satmaq öhdəliyi ilə kirayəyə verilməsi nəzərdə tutulan yaşayış sahələrinin yerləşdiyi ərazi, sayı, sahəsi və digər məlumatlarla bu keçid vasitəsilə tanış ola bilərlər.

THE MCGF HAS RENTED MORE THAN 200 HOUSES THE MCGF HAS RENTED MORE THAN 200 HOUSES
The Mortgage and Credit Guarantee Fund (MCGF) continues the process of registration and delivery of apartments under the rent-to-own mechanism. Over the past period, 299 citizens, who received the positive decision of the Fund, have already made thier apartment choices, and the rent-to-own contract has been signed with 213 of them. Today, there are 437 houses offered thorugh the mechanism, besides the ones rented.
It should be noted that the apartments offered for rent by the Fund consist of complexes with a large yard for recreation of citizens, close to the main infrastructure facilities. All apartments in the complexes have been renovated to a high standard using new and modern construction materials, equipped with a combined heating system (including a combined device), water, gas and electricity meters, and property rights have been registered.
The detailed information on the requirements for tenants, receipt of applications, their consideration, selection and registration of residential areas can be found on the website, by calling the "1549" Call Center or by contacting the Baku ASAN Kommunal Service No.2 or Sumgayit ASAN Service Center, as well as the information on the use of EMCGS can be obtained reading the instructions posted in EMCGS.