İKZF-nin istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək İKZF-nin istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək
İKZF-nin istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək
19 avqust 2021-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 55,000 000 manat həcmində sənədsiz adlı, faizli təmin edilmiş ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcək. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılacaq.
Azərbaycan Mərkəzi Bankı tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun adlı, sənədsiz, faizli ipoteka istiqrazlarının Emissiya prospekti 02 avqust 2021-ci il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 55,000,000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.
Emissiya prospektinə əsasən, yerləşdirmə kütləvi təklif üsulu ilə “Bakı Fond Birjası” QSC vasitəsi ilə keçiriləcək. Depozitari və Reyestrsaxlayıcı xidmətləri Milli Depozit Mərkəzi tərəfindən göstəriləcək.

THE PLACEMENT OF AZN 55 M. MORTGAGE BONDS OF MCGF TO BE HELD THE PLACEMENT OF AZN 55 M. MORTGAGE BONDS OF MCGF TO BE HELD
THE PLACEMENT OF AZN 55 M. MORTGAGE BONDS OF MCGF TO BE HELD
An auction will be held for placement of AZN 55 m. interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on August 19, 2021. The auction price per bond will be AZN 1000.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on August 2, 2021. The total amount of emission is AZN 55 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.