29 yanvar 2024-cü il tarixində BFB-də Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 50,000,000 manat həcmində sənədsiz adlı, faizli istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılmış və tam şəkildə yerləşdirilib.
Mərkəzi Bank tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun sənədsiz adlı, faizli istiqrazlarının Emissiya prospekti 16 yanvar 2024-cü il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 50,000,000 AZN təşkil edir, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3.25% təşkil edir.

PLACEMENT OF AZN 50 M. BONDS OF MCGF WAS HELD PLACEMENT OF AZN 50 M. BONDS OF MCGF WAS HELD
An auction was held for placement of AZN 50 m. of interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on January 29, 2024. The bonds were fully placed.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on January 16, 2024. The total amount of emission is AZN 50 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3,25% interest rate.