01 dekabr 2020-ci il tarixində BFB-də İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 50,000 000 manat həcmində sənədsiz adlı, faizli təmin edilmiş ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcək. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılacaq.
Mərkəzi Bank tərəfindən “Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondu”nun adlı, sənədsiz, faizli ipoteka istiqrazlarının baza emissiya prospekti 16 noyabr 2020-ci il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 50,000,000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.

THE PLACEMENT OF AZN 50 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD THE PLACEMENT OF AZN 50 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD
THE PLACEMENT OF AZN 50 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD
An auction will be held for placement of AZN 50 m. interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on December 1, 2020. The auction price per bond will be AZN 1000.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on November 16, 2020. The total amount of emission is AZN 50 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.