İKZF-nin istiqrazlarının 40 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək İKZF-nin istiqrazlarının 40 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək
İKZF-nin istiqrazlarının 40 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək
13 oktyabr 2021-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 40,000 000 manat həcmində sənədsiz adlı, faizli təmin edilmiş ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcək. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılacaq.
Mərkəzi Bank tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun adlı, sənədsiz, faizli ipoteka istiqrazlarının Emissiya prospekti 5 oktyabr 2021-ci il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 40,000,000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.
Emissiya prospektinə əsasən, yerləşdirmə kütləvi təklif üsulu ilə “Bakı Fond Birjası” QSC vasitəsi ilə keçiriləcək. Depozitari və Reyestrsaxlayıcı xidmətləri Milli Depozit Mərkəzi tərəfindən göstəriləcək.

THE PLACEMENT OF AZN 40 M. MORTGAGE BONDS OF MCGF TO BE HELD THE PLACEMENT OF AZN 40 M. MORTGAGE BONDS OF MCGF TO BE HELD
THE PLACEMENT OF AZN 40 M. MORTGAGE BONDS OF MCGF TO BE HELD
An auction will be held for placement of AZN 40 m. interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on October 13, 2021. The auction price per bond will be AZN 1000.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on October 5, 2021. The total amount of emission is AZN 40 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.