İKZF-nin istiqrazlarının 20 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək İKZF-nin istiqrazlarının 20 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək
İKZF-nin istiqrazlarının 20 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək
29 mart 2022-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 20,000 000 manat həcmində adlı, sənədsiz, faizli, təmin edilmiş ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcək. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılacaq.
Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun adlı, sənədsiz, faizli ipoteka istiqrazlarının emissiya prospekti 17 mart 2022-ci il tarixində qeydə alınıb Emissiyanın ümumi həcmi 20,000,000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.

THE PLACEMENT OF AZN 20 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD THE PLACEMENT OF AZN 20 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD
THE PLACEMENT OF AZN 20 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD
An auction will be held for placement of AZN 20 m. interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on March 29, 2022. The auction price per bond will be AZN 1 000.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on March 17, 2022. The total amount of emission is AZN 20 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.