İKZF-nin ipoteka istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyasının növbəti tranşı yerləşdirilib İKZF-nin ipoteka istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyasının növbəti tranşı yerləşdirilib
İKZF-nin ipoteka istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyasının növbəti tranşı yerləşdirilib
11 mart 2021-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 55,000,000 manat həcmində sənədsiz adlı, faizli təmin edilmiş ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılmış və tam şəkildə yerləşdirilib.
Mərkəzi Bank tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun sənədsiz adlı, faizli ipoteka istiqrazlarının baza emissiya prospekti 22 yanvar 2021-ci il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 55,000,000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.

THE NEXT PLACEMENT OF AZN 55 M. BONDS OF MCGF WAS HELD THE NEXT PLACEMENT OF AZN 55 M. BONDS OF MCGF WAS HELD
THE NEXT PLACEMENT OF AZN 55 M. BONDS OF MCGF WAS HELD
An auction was held for placement of AZN 55 m. of interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on March 11, 2021. The bonds were fully placed.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on January 22, 2021. The total amount of emission is AZN 55 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.