İKZF-nin ipoteka istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək İKZF-nin ipoteka istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək
İKZF-nin ipoteka istiqrazlarının 55 mln. manatlıq emissiyası yerləşdiriləcək
11 mart 2021-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 55,000 000 manat həcmində sənədsiz adlı, faizli təmin edilmiş ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçiriləcək. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılacaq.
Mərkəzi Bank tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun adlı, sənədsiz, faizli ipoteka istiqrazlarının baza emissiya prospekti 22 yanvar 2021-ci il tarixində qeydə alınmışdır. Emissiyanın ümumi həcmi 55,000,000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.

THE PLACEMENT OF AZN 55 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD THE PLACEMENT OF AZN 55 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD
THE PLACEMENT OF AZN 55 M. BONDS OF MCGF TO BE HELD
An auction will be held for placement of AZN 55 m. interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on March 11, 2021. The auction price per bond will be AZN 1000.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on January 22, 2021. The total amount of emission is AZN 55 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.