2023-cü il 26 dekabr tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun 30,000,000 manat həcmində sənədsiz adlı, faizli ipoteka istiqrazlarının yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilib. İstiqrazlar 1 000 manat qiyməti ilə satışa çıxarılıb və tam şəkildə yerləşdirilib.
Mərkəzi Bank tərəfindən Azərbaycan Respublikası İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun sənədsiz adlı, faizli ipoteka istiqrazlarının Emissiya prospekti 18 dekabr 2023-cü il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 30,000,000 AZN təşkil edir, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.

PLACEMENT OF AZN 30 M. BONDS OF MCGF WAS HELD PLACEMENT OF AZN 30 M. BONDS OF MCGF WAS HELD
An auction was held for placement of AZN 30 m. of interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Mortgage and Credit Guarantee Fund of the Republic of Azerbaijan at the Baku Stock Exchange (BSE) on December 26, 2023. The bonds were fully placed.
The prospectus of the placement of interest-bearing, named, paperless mortgage bonds was registered by the Azerbaijan Central Bank on December 18, 2023. The total amount of emission is AZN 30 m. The face value per bond is AZN 1000 with 3% interest rate.