Azərbaycan İpoteka Fondunun təmin edilmiş istiqrazlarının 50 mln. manatlıq emissiyasının son tranşı yerləşdiriləcək Azərbaycan İpoteka Fondunun təmin edilmiş istiqrazlarının 50 mln. manatlıq emissiyasının son tranşı yerləşdiriləcək
07 dekabr 2015
Azərbaycan İpoteka Fondunun təmin edilmiş istiqrazlarının 50 mln. manatlıq emissiyasının son tranşı yerləşdiriləcək
10 dekabr 2015-ci il tarixində BFB-də Azərbaycan İpoteka Fondunun faizli, adlı, sənədsiz, təmin edilmiş istiqrazlarının növbəti yerləşdirilməsi həyata keçiriləcək və hərraca 4 000 000 AZN həcmində istiqraz çıxarılacaq. İstiqrazlar 101,2333 qiyməti ilə  satışa çıxarılacaq. İstiqrazları əldə etmək istəyən şəxslər “Bakı Fond Birjası” QSC-nin üzvü olan və broker lisenziyasına malik olan təşkilatlara müraciət edə bilərlər.
Xatırladaq ki, Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Azərbaycan İpoteka Fondunun faizli, adlı, sənədsiz istiqrazlarının emissiya prospekti 30 dekabr 2014-cü il tarixində qeydə alınıb. Emissiyanın ümumi həcmi 50 000 000 AZN, bir istiqrazın nominal dəyəri 1 000 AZN, istiqraz üzrə faiz dərəcəsi 3% təşkil edir.
Qeyd edək ki, bu istiqrazların yerləşdirilməsinə 13 yanvar 2015-ci il tarixində başlanılıb və hərracda bugünədək 46 000 000 AZN həcmində istiqraz yerləşdirilib.

The placement of last tranche of provided bonds of Azerbaijan   Mortgage Fund, which its emission costs 50 mln AZN The placement of last tranche of provided bonds of Azerbaijan   Mortgage Fund, which its emission costs 50 mln AZN
07 December 2015
The placement of last tranche of provided bonds of Azerbaijan Mortgage Fund, which its emission costs 50 mln AZN
The placement of last interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Azerbaijan Mortgage Fund will
take place and bonds in amount of 4 000 000 AZN will be auctioned in BSE on December 10, 2015. The
bonds will be offered for sale with 101, 2333 price. Persons, who want to acquire bonds, can apply to
organizations, which are member of “Baku Stock Exchange” CJSC and have a brokerage license.
The maturity date of bonds - November 21, 2024.  If the assigned orders more than offer, then the orders
will be provide proportionally. The organization, which participate in initial placement of bonds: Central
Bank of the Republic of Azerbaijan.
Note that, the State Committee registered the emission prospectus of the interest- bearing, named,
undocumented emission prospectus of bonds of Azerbaijan Mortgage Fund for Securities on December 30,
2014. The total volume of the emission is 50 000 000 AZN, face- value of this loan is 1 000 AZN and interest
rate on bonds is 3%.
According to the emission prospectus, the placement will take place with public offering method by means
of “Baku Stock Exchange” CJSC. The depository and Superintendent services will be provided by National
Depository Center.
Note that, there was begun the placement of bonds on January 13, 2015 and so far, the bond placed the