Azərbaycan İpoteka Fondunun təmin edilmiş istiqrazlarının 40 mln. manatlıq emissiyasının sonuncu tranşının yerləşdirilməsi Azərbaycan İpoteka Fondunun təmin edilmiş istiqrazlarının 40 mln. manatlıq emissiyasının sonuncu tranşının yerləşdirilməsi
06 iyun 2014
Azərbaycan İpoteka Fondunun təmin edilmiş istiqrazlarının 40 mln. manatlıq emissiyasının sonuncu tranşının yerləşdirilməsi
10 iyun 2014-cü il tarixində BFB-də Azərbaycan İpoteka Fondunun faizli, adlı, sənədsiz, təmin edilmiş istiqrazlarının yerləşdirilməsi başlanacaq və hərraca ilkin olaraq 5 000 000 AZN həcmində istiqraz çıxarılacaq. İstiqrazlar 100,9917 qiyməti ilə  satışa çıxarılacaqdır. İstiqrazları əldə etmək istəyən şəxslər “Bakı Fond Birjası” QSC-nin üzvü olan və broker lisenziyasına malik olan təşkilatlara müraciət edə bilərlər.
Bildiririk ki, bu istiqrazların yerləşdirilməsinə 11 fevral 2014-cü il tarixində başlanılmışdır və hərracda bu günədək 35 000 000 AZN həcmində istiqraz yerləşdirilmişdir.

The placement of last tranche of provided bonds of Azerbaijan Mortgage Fund, which its emission costs 40 mln AZN The placement of last tranche of provided bonds of Azerbaijan Mortgage Fund, which its emission costs 40 mln AZN
06 June 2014
The placement of last tranche of provided bonds of Azerbaijan Mortgage Fund, which its emission costs 40 mln AZN
The placement of last interest-bearing, named, paperless, provided bonds of Azerbaijan Mortgage Fund will take place and bonds in amount of 5 000 000 AZN will be auctioned in BSE on June 10, 2014. The bonds will be offered at price of 100.9917. Persons, who want to acquire bonds, can apply to organizations, which are member of “Baku Stock Exchange” CJSC and have a brokerage license.
Note that, the emission prospectus of the interest- bearing, named, undocumented emission prospectus of bonds of Azerbaijan Mortgage Fund was registered by the State Committee for Securities on January 22, 2014. The total volume of the emission is 40 000 000 AZN, face- value of this loan is 1 000 AZN and interest rate on bonds is 3%.
We inform that, the placement of these bonds were started on February 11, 2014 and so far, the bonds in amount of 35 000 000 AZN placed at auction.